Głęboki peeling ziołowy

Ziołowa kuracja głęboko złuszczająca jest uznaną i na całym świecie wypróbowaną, biologiczną metodą łuszczenia naskórka, opartą na naturalnej bazie ziołowej.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu głębokiego ziołowego złuszczania naskórka: skóra tłusta, źle ukrwiona, z rozszerzonymi porami, skóra zanieczyszczona, z zaskórnikami oraz ze skłonnością do powstawania prosaków i cyst łojotokowych, trądzik pospolity i inne jego formy, blizny spowodowane np. przez trądzik, zrogowacenia około mieszkowe, skóra starcza (atrophia), uszkodzenia skóry na skutek działania promieniowania słonecznego (elastoza), skóra wykazująca skłonności do wczesnego powstawania zmarszczek, opadnięte kontury twarzy, niektóre postacie przebarwień skóry, rozstępy skóry.

Zabieg polega na kilkuminutowym masażu skóry specjalną mieszanką ziołową pod postacią papki. W czasie masażu następuje lekkie starcie wierzchnich warstw naskórka mikrocząsteczkami zawartymi w ziołach (epiderabrasion). Inne, bogate w wartościowe substancje składniki mieszanki zostają wmasowane w skórę i działają jeszcze przez około 2 dni. Rozpuszczając się dostarczają skórze cennych substancji, takich jak witaminy, hormony roślinne, sole mineralne, enzymy i inne. Po 2-3 dniach następuje silne złuszczenie naskórka, a już po 5 -7 dniach pojawia się „nowa skóra” – elastyczna, różowa, delikatna, świeża. Zabieg należy wykonywać maksymalnie 2 razy w roku, najlepiej jesienią lub wiosną.